Tarihçi İbrahim Akkurt ile "Sultan İkinci Abdülhamid'in Payitaht'ı"

Dersaadet Sohbetleri 24 Şubat 2017 05:02
Videoyu Aç Tarihçi İbrahim Akkurt ile "Sultan İkinci Abdülhamid'in Payitaht'ı"
A
a

İstanbul Tarih ve Kültür Derneği’nin düzenlediği Dersaadet Sohbetleri’nin Şubat ayındaki konuğu İstanbul Tarih ve Kültür Derneği Başkanı Tarihçi İbrahim Akkurt oluyor. Program 24 Şubat Cuma günü Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde gerçekleşecektir.

Kasım 2016 itibariyle yeni konseptiyle tarih severlerin yakın ilgisine mazhar olan Dersaadet Sohbetlerimizin Şubat ayındaki misafiri "Sultan İkinci Abdülhamid'in Payitaht'ı" isimli sunumuyla İstanbul Tarih ve Kültür Derneği Başkanı Tarihçi İbrahim Akkurt olacaktır.

İBRAHİM AKKURT KİMDİR?


İBRAHİM AKKURT KİMDİR?
 
2010 yılında İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü Lisans ve Anadolu Üniversitesi İlahiyat Bölümü Önlisans programlarından mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Tarih/Yakınçağ Anabilim Dalı’nda aynı yıl başladığı Yüksek Lisansını 2013’te tamamladı. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünde doktora ve Kapadokya Üniversitesi Turist Rehberliği Bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Fatih Tarih Envanteri ve Çanakkalepedia, İstanbul'un Tarihi Hazireleri ve Türbelerinin Envanterlenmesi, İstanbul Tekkeleri Envanter Çalışması, Kültür Bakanlığı Tarihi Yarımada İmar Planı projelerinde "Tarihçi" olarak görev almıştır. "İstanbul Tarih" ve "Tarihçe" Dergileri ilewww.istanbultarih.com isimli internet sitesinin İmtiyaz Sahibi ve yazarıdır.

“Fetvanın Gücü - Şeyhülislam Hasan Hayrullah Efendi”,"İstanbul'un 100 Sultan İkinci Abdülhamid Han Eseri", “Bakıp da Göremediklerimizle İstanbul” isimli üç kitabı bulunmaktadır.

TV ve Radyo programlarının yanı sıra, tarih alanında farklı konularda yurtiçinde ve yurtdışında seminerler vermektedir. Akkurt, 31 ülke ve 120’ye yakın şehirde tarih-kültür-medeniyet anlamında gezi ve incelemelerde bulunmuştur. 

 

Dersaadet Sohbetleri 4.programımız 24 Şubat  Cuma 19:00 – 20:30 saatleri arasında İstanbul Tarih ve Kültür Derneği Başkanı Tarihçi İbrahim Akkurt ile "Sultan İkinci Abdülhamid'in Payitaht'ı" konulu sunumuyla Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde gerçekleşecektir.

Üç kıtanın son hükümdarı Sultan İkinci Abdülhamid'in Eserleri ve Hizmetleriyle devletin Payitaht'ı İstanbul'u tanımaya çalışacağımız Dersaadet Sohbetimize İstanbul ve Tarih sevdalılarını bekleriz…

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

İstanbul'dan dünyaya Tarihin İzinde