Tarih Topluluğu Tanışma ve Faaliyetlerinin Tanıtım Toplantısı

Etkinlikler 3 Ocak 2011 09:01
Videoyu Aç Tarih Topluluğu Tanışma ve Faaliyetlerinin Tanıtım Toplantısı
A
a

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Topluluğumuzun “ Tarih Topluluğu Tanışma ve 2009 – 2010 yılı Faaliyetlerinin Tanıtımı ” isimli programımız 20 Kasım Çarşamba Günü 14:30 – 15:30 saatleri arasında Edebiyat Fakültesi Kurul Odasında coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleşti.

Programımız Doç Dr. Ali Fuat Örenç‘in açılış konuşmasıyla başladı. Doç. Dr. Örenç, Konuşmasında; Tarih Topluluğu’nun öneminden, Tarih Topluluğu yönetiminin fedakarca çalışmasından, Tarih öğrencilerinin bu Topluluğa destek vermesinden bahsetti. Böyle değerli bişr programa katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Doç. Örenç, bu tip organizasyonların devamının gelmesini dileyerek konuşmasını noktaladı.

Doç. Dr. Ali Fuat Örenç’ten sonra Tarih Topluluğu’nun yapmayı planladığı faaliyetler hakkında hastalığından dolayı programa katılamayan Tarih Topluluğu Başkanı İbrahim Akkurt’un yerine, Topluluk Başkan Vekili Cüneyt Tepe, programa katılanlara geniş bir açıklamada bulundu. Slayt sunumu ile desteklenen bu konuşmasında, Tarih Topluluğu’nun her zaman muhatap kitlesi için daha iyiye ve daha yararlıya ulaşması için çalıştıklarını, Tarih Topluluğunun kendi dönemlerinde kurumsallaştığını, Yeni dönemde yapacakları faaliyetlerle isimlerinden sıkça söz ettireceklerini belirtti.

Cüneyt Tepe programa katılanlara yapmayı düşündükleri faaliyetlerin icraata dökülmesi için yakın zamanda faaliyetlerin hızlı bir şekilde başlayacağından bahsetti. Tarih Topluluğu’nun bir bayrak yarışı olduğuna değinen Cüneyt Tepe; bu işin tamamen gönül işi olduğunu ve bu işin Tarih Bölümü öğrencileri tarafından sahiplenilmesi gerektiğini vurguladı.

Cüneyt Tepe, sunumunu gerçekleştirirken programa dahil olan Fakültemiz Dekan Yardımcısı ve Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fahameddin Başar, Prof. Dr. Abdülkadir Donuk ve Doç. Dr. Mahmut Ak’ı kürsüye davet ederek hocalarının da duygu ve düşüncelerine ifade etmelerini talep etti. Tepe’nin sunumu bittikten sonra Tarih Topluluğu Yönetimi olarak şu ana kadar yapılan faaliyetleri anlatan klip katılımcılara izletildi. Ayrıca Cüneyt Tepe geçirdiği rahatsızlıktan dolayı programa iştirak edemeyen Tarih Topluluğu Başkanı İbrahim Akkurt’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Programımız Tarih Bölümü 3. Sınıf Talebesi olan ve “ İstanbul Tarih Bülteni” Komisyonunda olan Harun Korkmaz’ın eşsiz yorumuyla Türk Sanat Musikîsi dinletisi ile devam etti. Harun Korkmaz, Ney ve Kanun eşliğinde katılımcılara birkaç eser söyledi.

Prof. Dr. Abdülkadir Donuk’un programımızın kapanış konuşmasında “ 30 yıldır bu Üniversitedeyim ve Tarih Bölümündeyim, Şu ana kadar herhangi bir öğrenci Topluluğunun böyle fevkalade çalışmalar yaptığını, planladığını görmedim. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyorum” sözleriyle programımız sona erdi. Programımızın çıkışında katılımcılara kek ve meyve suyu ikram edildi. Tarih Topluluğumuzun yapmış olduğu ciddi programlardan birisi olan “Tanışma ve Tanıtım Toplantısı”  hafızalardaki yerini çoktan aldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

İstanbul'dan Dünya'ya Tarih'in İzinde