DOÇ.DR.AYNUR CAN İLE SANAT VE ESTETİK AÇIDAN OSMANLI MİMARİSİNİ OKUMAK

OKMİMY PROJESİ 1 Kasım 2017 09:37
Videoyu Aç DOÇ.DR.AYNUR CAN İLE SANAT VE ESTETİK AÇIDAN OSMANLI MİMARİSİNİ OKUMAK
A
a

İstanbul Tarih ve Kültür Derneği’mizin Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle yürüttüğü "Osmanlı Kültürel Mirası İzinde Medeniyetimize Yolculuk" Projesinin ikinci konusu muhteşem bir seminer ile başlıyor. Program Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi Seminer Salonu'nda gerçekleşecektir.

Ekim 2017'de "Osmanlı Medeniyetinde Su Kültürünün Mimariye Yansıması" konusu Seminer, Saha Çalışması, Kitap Tahlili, Fotoğraf ve Video Çekimleriyle başlayan projede ikinci ay çok kıymetli bir isim ve konu ile başlıyor 

"Sanat ve Estetik Açıdan Osmanlı Mimarisi'ni Okumak" konusunun işleneceği seminer Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi Seminer Salonu'nda  4 Kasım Cumartesi günü 11:30 - 13:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

 

Doç.Dr.Aynur Can Kimdir?

1972 yılında Denizli’de doğdu. 1990’da İzmir Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdi.

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

Yedi yıl süre ile Ankara ve İstanbul’da Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde hemşirelik hizmeti verdi.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı’nda ‘İstanbul Kent Dokusunda Bir Tür Konut Tercihi ve Kültürel Yapı Etkileşimi: Rumelihisarı Örneği’ tezi ile yüksek lisans (1998), 

‘Antik Kent ve Bu Mekânı Üreten Toplumun Değerler Sistemi Arasındaki İlişkinin İncelenmesi: Atina Örneği’ tezi ile doktora  (2003) derecesini tamamladı.

Halen Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi / Yerel Yönetimler Bölümü öğretim üyesidir.

Can, kent kültürü ve estetiği alanında önlisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler vermekte ve bu alanda araştırma ve çalışmalarını yürütmektedir.
 


Etkinliğimiz ücretsiz olup; İstanbul'a, Tarihimize, Sanatımıza, Mimarimize, Medeniyetimize ve Kültürümüze ilgisi olan tüm herkesin katılımına açıktır.

NOT: BU PROJE GENÇLİK PROJELERİ DESTEKLEME PROJELERİ(2016/2) KAPSAMINDA GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI TARAFINDAN DESTEKLENMEKTEDİR. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

İstanbul'dan Dünya'ya Tarih'in İzinde