“120” Filmi Gösterimi

Etkinlikler 13 Ocak 2011 09:03
Videoyu Aç “120” Filmi Gösterimi
A
a

Tarih Topluluğu olarak organize ettiğimiz “120″ isimli Filmin Gösterimini 23 Aralık Çarşamba Günü 10:00 – 12:00 saatleri arasında Edebiyat Fakültesi Kurul Odasında gerçekleştirdik.

Tarih Topluluğu olarak dönemin başında muhatap kitlemiz olan öğrenci arkadaşlarımıza yönelik gerçekleştirmiş olduğumuz anket çalışmasında, hangi film/ filmleri izlemek istersiniz? sorumuza, anket dolduranların büyük çoğunluğu yanıt olarak 1915 Sarıkamış Harekâtını konu alan “ 120 ” isimli filmi izlemek istediklerini belirtmişlerdir. Bu doğrultuda hareket ederek Tarih Topluluğu olarak 23 Aralık Çarşamba Günü Edebiyat Fakültesi Kurul Odasında “ 120 “ isimli filmin gösterimini gerçekleştirdik.

Programa sınav haftası öncesi olması sebebiyle katılım istenilen düzeyde değildi. Filmi izleyenlerin zaman zaman duygulandıkları hatta ağladıkları gözlemlendi. 1915 Sarıkamış Harekâtını konu alan film katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi.

Program bitiminde söz alan Tarih Topluluğu Başkanı İbrahim Akkurt ” Bu Film Gösterimi Tarih Topluluğu olarak bu dönem yaptığımız son programdır. Bahar Yarıyılında daha güzel programlarla yine bir arada olacağız. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diyerek programı sona erdirdi.

Bahar Yarıyılında Tarih Topluluğu olarak Film Gösterimlerimiz ve Film Günleri adı altında programlarımız devam edecektir.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

duyurular DUYURULAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

İstanbul'dan Dünya'ya Tarih'in İzinde